- DS2E-S-DC24V
DS2E-S-DC24V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 3A DPDT(20x9.9x9.9)mm THT
Fiche technique ACCESSOIRES
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Tube Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DS2ESDC24V
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Panasonic Electronic Components
Référence:DS2E-S-DC24V
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:CN
ECCN:EAR99
Référence:
50 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:3 A
Mounting:Through Hole12526
Termination Style:PC Pin12536
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:2.88 KOhm