G7L-1A-TUB-J-CB-DC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VDC 75Ohm 30A SPST-NO (( 68.5mm 33.5mm 47mm)) Bracket General Purpose Relay
Description +
Search Keywords: G7L1ATUBJCBDC12
  • Référence:
    G7L-1A-TUB-J-CB-DC12
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    30 A
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C