- G7L-1A-BUB-J-CB-AC24
G7L-1A-BUB-J-CB-AC24
Omron Electronics
Electromechanical Relay 24VAC 303Ohm 30A SPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
Description
Search Keywords: G7L1ABUBJCBAC24
fournisseur:Omron Electronics
Référence:G7L-1A-BUB-J-CB-AC24
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:24 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:30 A
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:Yes
Led Indicator:No
Operating Temperature:-25 to 60 °C