G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VAC 75Ohm 30A SPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
Description +
Search Keywords: G7L1ABUBJCBAC12
  • Référence:
    G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
  • Alias/AKA:
    G7L1ABUBJCBAC12BYOMI,
  • AC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    30 A
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 19
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 19 in-stock or the regular minimum order quantity of 20