G6S-2F-Y-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (14.8mm 9.2mm 9.2mm)) SMD
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G6S2FYDC24
  • fournisseur:
    Omron Electronics
  • Référence:
    G6S-2F-Y-DC24
  • Alias/AKA:
    G6S2FYDC24BYOMZ
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Relay Construction:
    Non-Latching12534
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT12514
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Surface Mount12526
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    14.8 x 9.2 x 9.2 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing12536
  • Coil Current:
    9.6 mA