G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 10A DPST-NO(30.5x19.5x30.5)mm THT
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G4W2212PUSTV5HPDC24
  • fournisseur:
    Omron Electronics
  • Référence:
    G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    720 Ohm