MCP4651-503E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 50kOhm - 256 Position - Volatile - Automotive - 14-Pin TSSOP - Tube
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP4651503EST
  • fournisseur:
    Microchip Technology
  • Référence:
    MCP4651-503E/ST
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    96
  • Control Interface:
    Serial (2-Wire, I2C)
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Family:
    MCP4651
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Dimension:
    5 x 4.4 x 1 mm
  • Minimum Dual Supply Voltage:
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V