MCP4632T-502E/UN
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 5kOhm - 129 Position - Volatile Linear - Automotive - 10-Pin MSOP - Tape&Reel
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP4632T502EUN
  • fournisseur:
    Microchip Technology
  • Référence:
    MCP4632T-502E/UN
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Control Interface:
    Serial (2-Wire, I2C)4712
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Family:
    MCP4632
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V