PCD-40-350B
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 37.8W - Fixed: 108 Vdc @ 350mA - Dim: AC Line Phase Cut
Description +
Search Keywords: PCD40350B
  • Référence:
    PCD-40-350B
  • Maximum Output Power:
    37 W
  • Output Voltage Range:
    70.0 to 108.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C