PCD-40-1050B
MEAN WELL
AC/DC LED Powr Sply - Const Curr - 39.9W - Fixed: 38 Vdc @ 1,050mA - Dim: AC Line Phase Cut
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PCD401050B
  • fournisseur:
    MEAN WELL
  • Référence:
    PCD-40-1050B
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    AC Line Phase Cut
  • Maximum Output Power:
    39 W
  • Output Voltage Range:
    22.0 to 38.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,050 mA (1.05 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Minimum DC Input Voltage:
    Not App
  • Maximum DC Input Voltage:
    Not App
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C