NPF-40D-36
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 40.32W - Fixd:36 Vdc @ 1,120mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: NPF40D36
  • Référence:
    NPF-40D-36
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    21.6.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,120 mA (1.12 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C