LPF-16D-30
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 16.2W - Fixd:30 Vdc @ 540mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: LPF16D30
  • Référence:
    LPF-16D-30
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    16 W
  • Output Voltage Range:
    16.5 to 30.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    540 mA (0.54 A)
  • Operating Temperature:
    -35 to 70 °C