- HLG-185H-C1400A
HLG-185H-C1400A
MEAN WELL
The HLG-185H-C1400A is a 200W constant current mode AC/DC LED driver that provides a 1400mA output.
Description
Search Keywords: HLG185HC1400A
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:MEAN WELL
Référence:HLG-185H-C1400A
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504409530
COO:CN
ECCN:EAR99
Référence:
1 -
Input/Output Type:AC/DC
Style:Enclosed
Type:Constant Current
Output Type:Adjustable
Dimming:No
Maximum Output Power:200 W
Output Voltage Range:71.0 to 143.0 Vdc
Maximum Output Current:1,400 mA (1.4 A)
Minimum AC Input Voltage:90
Maximum AC Input Voltage:305
Minimum DC Input Voltage:127
Maximum DC Input Voltage:431
Termination Style:Wire Leads
Input Connector Type:Stripped and Tinned
Output Connector Type:Stripped and Tinned
Operating Temperature:-40 to 70 °C