- TC33X-2-201E
TC33X-2-201E
Bourns
The TC33X-2-201E is a 3 mm surface-mount Trimpot® trimming potentiometer with a rotational stop and a resistance of 200 ohms.
Description
Search Keywords: TC33X2201E
fournisseur:Bourns
Référence:TC33X-2-201E
2500 -
Mounting:Surface Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Foot Print
Power Rating:0.1 (1/10) W
Resistance Value:200 Ohm
Tolerance:25 %
Temperature Coefficient:±250 ppm/°C
Dimension:3 x 3.8 mm
Operating Temperature:-40 to 100 °C