SRU8028-101Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 750mA 390mOhm DCR 3131 T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRU8028101Y
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRU8028-101Y
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.75 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.39 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C