SRR4028-220Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.26Q-Factor Ferrite 930mA 185mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR4028220Y
  • Référence:
    SRR4028-220Y
    EAR99
    500
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    930 mA
  • Maximum DC Resistance:
    185 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C