SRR1260-150M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 12.5 x 12.5 x 6mm - 15 µH - 1KHz - 5A - 27m Ohm.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRR1260150M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRR1260-150M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    15 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    5 A
  • Maximum DC Resistance:
    27 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C