SRN6045-100M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 6 x 6 x 4.5mm - 10 µH - 100KHz - 2.5A - 58.6m Ohm.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRN6045100M
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SRN6045-100M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0586 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C