SRN4018-100M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1.3A 180mOhm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: SRN4018100M
  • Référence:
    SRN4018-100M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.18 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C