SMCJ16CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 16V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Description +
Search Keywords: SMCJ16CA
  • Référence:
    SMCJ16CA
    3000
  • Family:
    SMCJ16CA
  • Configuration:
    Single
  • Maximum Clamping Voltage:
    26 V
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    57.7 A