SMCJ160CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 160V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Description +
Search Keywords: SMCJ160CA
  • Référence:
    SMCJ160CA
    3000
  • Family:
    CD214C-T160CA
  • Maximum Clamping Voltage:
    259 V
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    5.8 A