SMBJ60CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 60V 600W 2-Pin SMB
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ60CA
  • Référence:
    SMBJ60CA
  • Family:
    CD214B-T60CA
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Clamping Voltage:
    96.8 V
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Peak Pulse Current:
    6.2 A