SDR1806-470ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A 0.095Ohm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR1806470ML
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR1806-470ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    95 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C