SDR1005-6R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 56Q-Factor Ferrite 3.4A 30mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR10056R8ML
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR1005-6R8ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    3.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    30 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C