SDR0805-5R6ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 3.5A 40mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR08055R6ML
  • Référence:
    SDR0805-5R6ML
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    40 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C