SDR0302-820KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 82uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 280mA 2.1Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302820KL
  • Référence:
    SDR0302-820KL
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.28 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C