SDR0302-6R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1A 180mOhm DCR Automotive T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR03026R8ML
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR0302-6R8ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.18 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C