SDR0302-4R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.2A 150mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR03024R7ML
  • Référence:
    SDR0302-4R7ML
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.15 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C