SDR0302-471KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 100KHz 42Q-Factor Ferrite 105mA 14.3Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302471KL
  • Référence:
    SDR0302-471KL
  • Inductance:
    470 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.105 A
  • Maximum DC Resistance:
    14.3 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C