RL895-100M-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 10uH 20% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 2.6A 40mOhm DCR RDL Bag
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RL895100MRC
  • Référence:
    RL895-100M-RC
  • COO:
    CN
  • Inductance:
    10 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    40 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.6 A