PM54-221K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA 1.57Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM54221KRC
  • Référence:
    PM54-221K-RC
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    350 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.57 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C