- PM3602-15-RC
PM3602-15-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 15uH/60uH 20% Iron 1.45A/0.73A 63mOhm/250mOhm DCR T/R
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PM360215RC
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Bourns
Référence:PM3602-15-RC
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
400 -
Inductance:15,60 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:1.45,0.73 A
Maximum DC Resistance:63,250 mOhm
Operating Temperature:-55 to 125 °C