PM1210-121J-RC
Bourns
Inductor RF Molded Bobbin Core 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.07A 11Ohm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: PM1210121JRC
  • Référence:
    PM1210-121J-RC
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    120 uH
  • Type:
    Chip
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    55 mA
  • Maximum DC Resistance:
    11 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C