MOV-14D241K
Bourns
Var MOV 150VAC/200VDC 4500A 240V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV14D241K
  • Référence:
    MOV-14D241K
    EAR99
    800
  • Varistor Voltage:
    240 V
  • Clamping Voltage:
    395 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Dimension:
    4 x 20 x 16.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    150 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    200 V
  • Maximum Surge Current:
    4500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    63 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %