MOV-07D431K
Bourns
Var MOV 275VAC/350VDC 1200A 430V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D431K
  • Référence:
    MOV-07D431K
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    710 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    4.8 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    28 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %