MOV-07D221K
Bourns
Var MOV 140VAC/180VDC 1200A 220V Thru-Hole Radial Bulk
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D221K
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    MOV-07D221K
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    220 V
  • Clamping Voltage:
    360 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    3.5 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    140 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    180 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    14 J
  • Size Code:
    N/R
  • Technology:
    Metal Oxide
  • Tolerance Voltage:
    10 %