79F470K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 2.5MHz 40Q-Factor Ferrite 70mA 5.8Ohm DCR AXL Bag
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 79F470KRC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    79F470K-RC
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    5.8 Ohm
  • Maximum DC Current:
    70 mA