5900-100-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 10uH 10% 1KHz Ferrite 4.7A 19mOhm DCR AXL
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 5900100RC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    5900-100-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    864
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    High Current RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    0.019 Ohm
  • Maximum DC Current:
    4.7 A