- 4606X-101-152LF
4606X-101-152LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description
Search Keywords: 4606X101152LF
fournisseur:Bourns
Référence:4606X-101-152LF
HTS:8533100020
COO:JP
Case Size:N/R
Circuit Designator:BUS
Number of Resistors:5
Number of Terminals:6
Power Rating:0.75 (3/4) W
Power Rating per Resistor:0.2 (1/5) W
Resistance Value:1.5 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C