3306P-1-104
Bourns
The 3306P-1-104 is a 100 kOhm, 6 mm round, single-turn, cermet, open-frame trimming potentiometer.
Description +
Search Keywords: 3306P1104
  • Référence:
    3306P-1-104
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    6.81 x 8.1 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C