ERA-6AEB105V
Panasonic
The ERA-6AEB105V is a high-reliability, 1 MΩ thin-film chip resistor in an 0805 package with a ±0.1% tolerance and a power rat ...
+ Ver todo
FICHA TÉCNICA Accesorios Notificarme
Cumple con RoHS
Reel embalaje
Certificate of Compliance Guarantee
Descripción +
The ERA-6AEB105V is a high-reliability, 1 MΩ thin-film chip resistor in an 0805 package with a ±0.1% tolerance and a power rating of 0.125W.
Palabras clave de búsqueda: ERA6AEB105V
  • Proveedor:
    Panasonic
  • Nº de pieza:
    ERA-6AEB105V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C