EEU-FM1E331L
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 330 µF - 25 V - 20% - 8 X 15mm - Radial - 3.5 mm - 1240 mA - 3000h - 105°C.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Bag Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: EEUFM1E331L
especificação +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • fornecedor:
    Panasonic
  • Número do item:
    EEU-FM1E331L
  • Unidade de medida:
    Per Each
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    8 x 15 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC