The CB1AH-24V is a high-capacity, 1 Form A plug-in automotive relay with a 24V DC nominal coil voltage.
+ Ver todo
FICHA TÉCNICA Accesorios Notificarme
Cumple con RoHS
embalaje
Certificate of Compliance Guarantee
Descripción +
Palabras clave de búsqueda: CB1AH24V
  • Proveedor:
    Panasonic Electronic Components
  • Nº de pieza:
    CB1AH-24V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Contact Form:
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • Max Contact Current:
    20A
  • Coil Voltage:
    24 VDC
  • Coil Current:
    75 mA
  • Coil Resistance:
    320 Ohm
  • Contact Material:
    Silver(Cadmium Free)
  • Must Operate Voltage:
    14 VDC
  • Must Release Voltage:
    8.4 VDC
  • Operate Time:
    15 ms
  • Seal:
    Sealed
  • Mounting:
    Connector
  • Termination Style:
    0.25 Quick Connect
  • Dimension:
    26 x 22 x 36 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C