MF-RX375/72-2
Bourns
The MF-RX375/72-2 is a radial leaded, 72V PTC resettable fuse with a hold current of 3.75 A for overcurrent protection.
Cumple con RoHS
REEL embalaje
Certificate of Compliance Guarantee
Descripción +
Palabras clave de búsqueda: MFRX375722
  • Nº de pieza:
    MF-RX375/72-2
  • Hold Current:
    3.75 A
  • Trip Current:
    7.5 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    72 V
  • Maximum Trip Time:
    24@18.75A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.03 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.05 Ohm