G6B-1174P-US-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO(21.1x10x12.5)mm THT
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: G6B1174PUSDC24
спецификация +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • поставщик:
    Omron Electronics
  • Артикул / №:
    G6B-1174P-US-DC24
  • Единица измерения:
    Per Each
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO10703
  • Maximum Current Rating:
    8 A
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    2.88 KOhm