- G3VM-201H1
G3VM-201H1
Omron Electronics
Relay SSR 50mA 1.3V DC-IN 0.2A 200V AC/DC-OUT 6-Pin SOP
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: G3VM201H1
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Electronics
Part No:G3VM-201H1
Unit of Measure:Per Each
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
300 -
Output Type:AC,DC
Maximum Output Voltage:200 V
Maximum Output Current:0.2 A
Output Device:MOSFET
Input Type:DC
Input Voltage:1.3 V