NPF-40D-15
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 40.08W - Fixd: 15 Vdc @ 2,670mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
+ Ver todo
FICHA TÉCNICA Accesorios Notificarme
Cumple con RoHS
embalaje
Certificate of Compliance Guarantee
Descripción +
Palabras clave de búsqueda: NPF40D15
  • Proveedor:
    MEAN WELL
  • Nº de pieza:
    NPF-40D-15
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    15.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    2,670 mA (2.67 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C