3046L-2-103
Bourns
The 3046L-2-103 is a linear motion potentiometer with a 10 kΩ resistance and a 0.25-inch electrical travel.
+ Ver todo
FICHA TÉCNICA Accesorios Notificarme
Cumple con RoHS
TRAY embalaje
Certificate of Compliance Guarantee
Descripción +
Palabras clave de búsqueda: 3046L2103
  • Proveedor:
    Bourns
  • Nº de pieza:
    3046L-2-103
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    N/A
  • Number of Turns:
    N/A
  • Termination Style:
    Lead Wire
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±1000 ppm/°C
  • Dimension:
    40.41 x 5.69 x 6.58 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C