Search Keywords: 0E6300R0
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ZF Electronic Systems
  • Part No:
    0E6300R0
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Mounting:
    Screw Mount,Quick Connect
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Steel/Thermoplastic Acetal/Simulated Roller Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.25@30VDC@UL A
  • Maximum Movement Differential:
    0.51 mm
  • Operating Force:
    0.29 N
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    19.84 x 6.35 x 23.29 mm