PCY2130F35223
World Products
Cap Film Suppression Y2 0.022uF 300VAC PP 10% (18 X 7 X 13.5mm) Radial Wound 15mm 105°C Loose
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PCY2130F35223
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    World Products
  • Part No:
    PCY2130F35223
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    300 VAC
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18 x 7 x 13.5 mm